Jak si správně vybrat křeslo?

Křesla používali dle objevů už ve starém Egyptě, kde je mohly používat pouze faraoni. Doba naštěstí postoupila dále. Není tedy nad pohodlí u Vaší oblíbené kávy, dobré knížky nebo skvělého televizního pořadu. Toto pohodlí, ale zažijete pouze v dobře vybraném křesle, které Vám přinese pohodlí. Vybírat můžete z velkého množství různých křesel. Největší oblibě už v dobách naších babiček byly křesla stylu,,ušák,,. Při výběru křesla se zaměřte na velikost, provedení, materiál a také cenu. To jsou nejdůležitější aspekty při koupi křesla. Když už se rozhodnete si pořídit nové křeslo, doporučuje se před tím, než si ho odnesete domů se do něj posadit. Další důležitá věc před nákupem je vědět k čemu křeslo bude sloužit. Vybrat si můžete z křesel pro občasné sezení využívané spíše jako dekorativní nábytek anebo křeslo, které budete využívat každý den jako zónu relaxace. Více informací jak správně vybrat křeslo .

křeslo v trávě

Typy křesel

Křeslo vhodné do obývacího pokoje:

· V obývacím pokoji trávíme velmi mnoho času při odpočinku, proto by zde nemělo chybět kvalitní křeslo nebo křesla. Křeslo by zde mělo ladit s okolním nábytkem a nemělo by vyčnívat. Lze zakoupit jako sadu ze sedací soupravou, anebo samostatně. Potahový materiál by se měl dobře čistit a být příjemný na dotek.

Relaxační křeslo

· Křeslo sloužící k relaxaci a odpočinku. Mívá dřevěnou konstrukci, s látkovým sedákem nebo sedákem, který je velmi jednoduchý k udržování. Relaxační křeslo mívá jednoduchý styl a při opření se může pohupovat. Pokud chcete více investovat, je možné sehnat toto křeslo masážní nebo polohovatelné.
staré křeslo s přehozem

Kožené křeslo

· Kůže je všeobecně velmi oblíbený materiál. Použít tyto křesla můžete kdekoliv v domě, ale třeba také v kanceláři.

Otočné křeslo

· Ať už do obyváku, kuchyně nebo třeba kanceláře se Vám bude hodit otočné křeslo. Má stylový vzhled, kdy celá konstrukce stojí na jedné noze a to buď kovové, nebo dřevěné a můžete se otáčet na obě strany.

Nezapomínejte při nákupu křesla na zdravé sezení. V křesle se musíte cítit pohodlně bez bolesti zad.


Posted in Nezařazené