Kulturní akce roku

Naplánujte si výlet za kulturou, letos je totiž opravdu z čeho vybírat. Najděte si čas pro umění a vneste do svého života nové zážitky. Tento článek vás provede těmi nejočekávanějšími akcemi roku, ze kterých si rozhodně vyberete tu svou. Připravte si zápisníky, jdeme na to!Výstava umění

Buddha zblízka

6.11.2020 – 7.3.2021, Palác Kinských, Národní galerie
Přijďte se podívat na umění buddhismu a prozkoumejte jeho historii. Čekat na vás budou nejvýznamnější díla spolu s audiovizuálními a interaktivními prvky, které vás provedou počátky Buddhova učení, jeho vstupem do nirvány atd.

Manet v černobílé

6.3.2020 – 7.6.2020, Veletržní palác
Výstava grafických děl světoznámého malíře Édouarda Maneta vám nabídne pohled na jeho méně známá díla – lepty. Prozkoumejte tuto kapitolu Manetovy tvorby.

Tak mnoho, tak málo – výstava Vladimíra Birguse

8.10.2019 – 15.3.2020, Dům U Černé matky boží
Tato výstava již běží a zbývá pouze pár dnů. Za vidění ovšem stojí tak neváhejte. Nabízí se vám pohled na černobílé velkoformátové fotografie pořízeny v 70. až 80. letech minulého století fotografem a pedagogem Vladimírem Birgusem. Nahlédněte do období normalizace a vdechněte atmosféru tehdejší neutěšené doby.

Rembrandt: Portrét člověka

17.4.2020 – 30.8.2020, Palác Kinských, Národní galerie
Minulý rok tomu bylo 350 let co zemřel jeden z největších malířů všech dob, Rembrandt van Rijn. U této příležitosti vám Národní galerie přináší jedinečný pohled na jeho díla, skýtající profesionalitou, intimitou a osobním přístupem. Nenechte si ujít tuto podívanou a oslavte Rembrandta a jeho neutuchající talent.Muž s obrazy

BANKSY – Génius nebo vandal?

2.1.2020 – 30.6.2020, Praha
Světoznámý pouliční umělec přichystal svou zcela první výstavu v Praze, místo je ovšem tajné, stejně jako jeho identita. Kritika společnosti, politiky a světových problémů přenesená do graffiti se stala naprostou senzací a je zcela na vás, zda dáte tomuto osvícenému umělci šanci.