Pivní město je i dětským rájem

Město Plzeň je proslavené slavným pivem, které se zde vaří už 175 let . Víte ale také, že nejen dospělí, nýbrž i děti se v metropoli pivovaru skvěle pobaví? Plzeň je totiž také dětským rájem.

plzeňské pivo

MUZEUM STRAŠIDEL A LOUTEK
S hrůzu nahánějícími strašidly a pohádkovými bytostmi se setkáte v temném sklepení pod náměstím, kde najdete jejich rozsáhlou expozici. Je to malý svět pověstí a pohádek, ve kterém se budou vaše děti krásně bát. Jen o pár vchodů dál vás čekají světoznámé loutky Spejbla a Hurvínka a další loutková divadla. Vaše digitálně zaměřené ratolesti vás překvapí, protože je zcela zaujmou figurky na niti. Samy si zahrajíloutkové divadlo a vy budete z hlediště sledovat jejich první krůčky!

DINOPARK
Oblíbené atrakce s ozvučenými a pohyblivými ještěry z doby prehistorické doplňuje přírodní scenérie pravěké krajiny. Je to, jako kdybyste se ocitli na dobrodružné cestě milióny let zpátky.

replika dinosaura

Desítky modelů jsou několik metrů dlouhé a spolu s kinem ve 3D připraví dětem zážitek, na který nezapomenou. Najdete je v krásnémlesoparku nad ZOO.

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA
Nachází se blízko centra v atraktivním přírodním areálu s vodními plochami, skalami a pavilony se všemi zvířaty, na která si jen vzpomenete. Ve Světě v podzemí a v Království jedu uvidí děti i nejjedovatější hady světa. Statek Lüftnerka tvoří hladící kontaktní ZOO, kde si vaše děti mohou hladit některá zvířata. Do ZOO se můžete z náměstí nechat odvézt Zoo vláčkem.

tygr se koupe

TECHMÁNIE
Vědeckotechnický rodinný areál je šikovně vybudovaný v nevyužívané částiškodovácké fabriky. Zde se zabavíte jako celá rodina v supermoderním 3D planetáriu, s hlavolamy, nečekanými experimenty a při vědeckých show. Vlastnoručně si vyzkoušíte fyzikální zákony, které tu nejsou žádná věda.