S kyslíkovými tabletami bude vaše vířivka zářit čistotou


Mít ve své nádrži na koupání, ať už je to bazén anebo třeba vířivá vana, čistou vodu, je nejen snem, ale prakticky nezbytností. Vždyť se jedná o jeden z hlavních důvodů, proč si lidé vlastní bazén pořizují – aby v něm měli vždy dokonale čistou vodu, a aby nad její kvalitou měli sto procentní kontrolu.
Při údržbě bazénové vody se rozhodně neobejdete bez bazénové chemie. Té je v dnešní době na trhu mnoho různých druhů, takže jistě najdete přesně to, co hledáte. Ovšem pokud teprve začínáte, tak je dost možné, že vám bude nejprve dělat potíže, se v tak bohaté nabídce vůbec zorientovat.vířivka na terase, palmy
Bazénovou chemii je možné dělit do tří kategorií podle aktivní látky – oxidačního činidla, které je hlavní složkou těchto přípravků. Jedná se o aktivní kyslík, chlór anebo bróm.
Brómová chemie je na trhu poměrně horkou novinkou a je ideální do oteplených vod, protože v ní má dobrou stabilitu. Naopak chlorová chemie je nejčastější volbou při údržbě venkovních bazénů, a to jak těch domácích, tak i ve velkých rekreačních zařízeních. Chlór je velmi spolehlivý a stabilní, jeho nevýhodou je typický zápach, ze kterého se může některým citlivějším osobám dělat nevolno. Případně může vyvolávat alergické reakce. Takoví lidé volí pro údržbu svých vodních nádrží nejčastěji chemii na bázi aktivního kyslíku, která je rovněž velmi účinná a obejde se bez nežádoucího zápachu.chlapci ve vířivé vaně
Kyslíkovou chemii si můžete domů pořídit v mnoha různých podobách, a to od tekutých přípravků až po ty kompaktní jako jsou tablety.
Kyslíkové tablety do vířivky a do bazénů jsou mezi lidmi velmi oblíbené nejen díky své účinnosti, ale také díky snadnému dávkování a jednoduchému způsobu použití. Pokud jde o malé nádrže, pak stačí vhodit příslušný počet tablet přímo do nádrže, v případě velkých bazénů je vložit do dávkovače, plováku http://mve.energetika.cz/mereni/plovakem.htm anebo skimmeru.
Můžete je koupit ve dvou různých velikostech tablet a v různě velkých baleních.