Zázračná chaluha bublinatá. Jaké jsou její účinky a s čím vším nám může pomoci?

Zdravý životní styl je v dnešní době důležitější než kdy jindy. Někdy stačí zařadit do jídelníčku ty správné potraviny a můžeme se cítit lépe.

Zázračná chaluha bublinatá. Jaké jsou její účinky a s čím vším nám může pomoci?

Mořské řasy jsou stále častěji přidávány do moderních jídelníčků. Chaluhy patří k mořským řasám a vyznačují se svým vysokým obsahem jódu. Ten je velmi důležitý pro správnou funkci štítné žlázy. Z chaluhy toho ale můžeme získat mnohem více.

Dar z moře

Chaluha bublinatá neboli kelpa se využívá jako bylina, která tělu dodá nejen potřebný jód ale také pomůže s hubnutím, podpoří přirozený růst vlasů, udrží zdravé klouby a zároveň se využívá jako podpůrná léčba při vysokém tlaku nebo vyšší hladině cholesterolu v krvi. Užívání kelpy se doporučuje také těhotným ženám a to z toho důvodu, že právě v těhotenství je přísun jódu nesmírně důležitý. Chaluha jej v sobě má dost a v té nejlepší možné formě, je totiž stoprocentně přírodním zdrojem této cenné látky.

pexels-photo-1001682

Účinky chaluhy bublinaté jsou velmi vidět i při redukčních dietách. Pokud se snaží člověk zhubnout, potřebuje nutně nakopnout a účinně zrychlit činnost metabolismu. S tím se chaluha poradí na jedničku. Výsledky jsou pak velmi rychle znát, díky tomu si její užívání oblíbily zejména ženy.

Důležitá regenerace

Chaluha se přidává do potravy i domácím mazlíčkům a to z toho důvodu, aby měli lesklou a zdravou srst. Chaluha má totiž výborné regenerační schopnosti, všechno, co je třeba napravit, s tím si hravě poradí. Podporuje jak celkovou regeneraci buněk v těle ale prokazatelně zlepší také stav pokožky, vlasů nebo nehtů a kromě toho se podívá na zoubek i zubnímu kameni, který pomáhá odstraňovat. Jejím užíváním si tak můžete celkově zlepšit zdraví ale i vzhled.

pexels-photo-48604

Chaluha dodává tělu v podstatě to, co mu chybí a nemůže jej získat z jiného zdroje potravy. Využívá se také v případě, že člověka trápí překyselení žaludku, to právě nejčastěji vzniká vlivem nesprávně zvolené stravy. Celkově pak tělo dokáže chránit před volnými radikály a organismus tak komplexně posiluje.

Nejčastěji se užívá ve formě prášku, který lze přidat a zamíchat do běžné stravy.