Životní pohoda díky koníčku

Pokud vás váš koníček, záliba, dokáže odpoutat od každodenního shonu a přinese vám duševní pohodu a radost, tak je to vynikající volba pro váš životní styl.
Někoho uspokojuje práce s dřevem, někdo chodí rybařit, jiného uspokojí čtení knih, sběratelství, ruční práce, pěstování bylinek a podobně. Je velmi mnoho zábavných činností, které jsou neodmyslitelnou součástí každého člověka.
svoboda v horách

Pokud v průběhu života nemá člověk čas na svou zálibu, protože žije v začarovaném kruhu různých povinností a stále ten čas, který by mohl věnovat tomu, co ho bude uspokojovat, nemá, tak zde bude asi platit: „ že změna je život“. A začít naučit se mít čas.
Co takhle CESTOVÁNÍ.  To se pro mnohé z nás stává doslova hobby. Ať je to jízda na kole – cyklistika, pěší turistika nebo jízda vlakem. Prostě dostanete se tam, jak si to předem naplánujete, kam se těšíte. Pokud vás to chytí, je jedno, kolik je vám let, jestli jste mladí, ve středním věku nebo senioři. Důležité je, že cestováním budete objevovat svět.
Ke zlepšení kondice a dobré nálady je určitě příznivý pohyb. Zvlášť takový, který vás bude bavit, bez kterého si nedokážete snad ani představit dny, které tomu budete věnovat. I při sportu si dokážete utřídit myšlenky nebo úplně vypnout. Protože sport jako takový, prospívá všem. A pokud má někdo například nemocné srdíčko, tak se dá též sportovat, ale přiměřeně ke svému zdravotnímu stavu. Třeba jen chůzí s hůlkami – trekkingovými holemi, které naučí člověka správnému pohybu, aby se nimi dokázal dostat tam, kam si to naplánoval.
procházka seniorů

Určitě jste se setkali s lidmi, kteří řeknou. „ nudím se“. Možná jsou to mladí lidé, kteří hledají sami sebe, nebo jsou to lidé bez energie, nějak nemocní. Ale jsou to i líní lidé. Někdy pro ně stačí dobrá rada, podnět, jaká činnost v rámci jejich možností a charakteru, by je mohla zaujmout a následně chytit. Ale k tomu potřebují nejenom nápad, ale i vůli.

Posted in Nezařazené