Filmový kanál Netflix

Již v názvu je prozrazeno, o čem že to bude řeč. Nevíme kolik je přesně filmových kanálů, protože v současné době si jej můžete v pondělí založit sami a v úterý zrušit. Takže spočítat se to nedá a jede se již jen na kvalita samozřejmě šíři nabídky. V tom je prý zrovna Netfix mezi pětkou nejlepších. Není však asi nikoho, kdo by to posoudil na nějaké „odborné“ úrovni.

Dálkový ovladač

Společnost jako taková byla založena již v roce 1977, kde jinde než v USA. V současnosti má sídlo v Los Gatos v Kalifornii.

Jak již řečeno, prioritou je poskytování filmů za peníze. A že to vynáší a má úspěch, o tom nemůže být sporu. Vždyť provozní zisk je skoro miliarda dolarů. Skoro.
Vybírání filmu

Za svou činnost společnost získala ocenění Satellite Award.

Původně nebylo nějaké vysílání a sdílení, nebo pokud chcete streamování, vůbec v plánu. Netfilx jen prodával nosiče, které ve velké většině prostě jen rozesílal poštou. Teprve pak přišel nápad s internetem a ten rázně pohnul slávou, kvalitou a pochopitelně i příjmy řečené společnosti.

O její oblibě svědčí zhruba sto čtyřicet milionů předplatitelů. A my máme možnost se přidat i u nás, v Česku.

Tato možnost je zde již delší dobu, bohužel však anglicky nemluvící lidé mají problém. Ne ve filmech, to ne, česky dabovaných, a ještě lépe titulkovaných je spousta. Ale webové rozhraní je pouze v angličtině. Ale pozor. V kuloárech se hovoří o tom, že bude celý web česky!

Tato informace zatím není vůbec oficiálně potvrzena, ale skalní fandové našli beta verze českého webu, který už snad údajně na některých „store“ běží. Asi zatím jen jako testovací verze, takzvaně „beta verze“.

Skupina výše popsaná „sestřelila“ obrazovky této verze a umístila je na Facebooku se sdělením, že je čeština „na spadnutí“.

Nuže, pokud tedy máte zájem si zaplatit filmový kanál, neměli byste v nejbližší budoucnosti mít žádný problém.  

Posted in Www