Hospodaření s penězi

Při výše zmíněné situaci se vám začne v hlavě hodit mnoho myšlenek o dnešní době a rozdílech s dobou, ve které jste vyrůstali vy. Může si takové dítě na telefon vydělat? Zamyslíte se a přijdete na to, že si na něj asi samo nevydělalo a neušetřilo peníze, protože dítě může pracovat po završení věku let a po ukončení základního vzdělání.
finanční výnosy.jpg

Hospodaření s penězi je doopravdy důležité. Většina mladých lidí, kteří nemají znalost hodnoty peněz, když dostanou peníze, všechny je utratí, což je špatně.

Ale kdy je dobré s tím začít? Co nejdříve. Když dáváte dítěti jednou za měsíc/ týden kapesné, je to vlastně dobré, protože si dítě ty peníze spoří a vynakládá je na vlastní zábavu. Zatímco když za vámi dítě přijde a řekne, aby jste mu dali peníze na kino, nejsou to jeho ušetřené peníze, ale vámi poskytnutá jistota, na kterou se může vždycky spolehnout.

Mnoho rodičů zakazuje svým dětem chodit na brigády, což je tím nejhorším, co mohou pro jeho budoucnost udělat. Je to takovým trendem současné doby – rodiče chtějí, aby se dítě věnovalo pouze studiu, jenže tak to stejně nikdy není, protože dítě stráví čas, který by mohlo strávit v práci po boku svých přátel.

Samozřejmě má na toto téma každý jiný názor a žádný názor není špatně a na každém je trochu (nebo víc) pravdy. Je na každém, jak se rozhodne a je to spíše individuální záležitostí.

peněženka muže.jpg

Závěrem napíši jen to, že rozmazlování dítěte je pro dítě špatné. Nejlehčí v životě to mají takoví jedinci, kteří mají jen to, na co si sami vydělali peníze, protože znají hodnotu peněz (takže neutrácí za zbytečnosti) a vědí, co to znamená práce. S penězi je spojena i zodpovědnost, která je také velice důležitou součástí našich životů, na kterou mnoho z nás bohužel zapomíná – ti, kteří zapomínají dělají zle jen sami sobě.


Posted in Nezařazené