Jak nehromadit zbytečné věci

Hromadění zbytečných, mnohdy vůbec nepoužívaných věcí, již není v kurzu. Zkuste přebytečným věcem raději vdechnout nový život a tím je užitečně využít. Věci totiž nejsou nejdůležitější na světě, a čím méně toho máte, tím lépe pro vás.

Samozřejmě že je potřeba nejprve odlišit, co je pro váš život nutností a co zbytečností. Čas od času jistě i vy děláte probírku svých věcí. Kam ale s těmi nepotřebnými? Dříve se všechny nepoužívané věci shromažďovaly na půdu, do sklepa, případně se rovnou vyhodily do popelnice. Dnes díky digitální době můžete během chvilky na internetu prodat vše, na co si vzpomenete, od hraček, oblečení, nábytku, až po auto.

MINIMALIZUJEME
Vlastnit co nejméně věcí souvisí především s dnešním postojem k ekologii. Zatímco naši rodiče a prarodiče měli celý byt zastavěný nábytkem a jejich skříně byly přecpané k prasknutí, dnešní mladí lidé si vystačí s minimem osobních věcí. Mění se vztah jednotlivců k hmotným statkům, dnes již tolik emocionálně nelpíme na věcech, nemáme tedy potřebu schraňovat nevyužité věci s tím, že se jednou budou hodit.

JAK MŮŽETE SNADNO VĚCI UDAT
1) Dnes existují speciální aplikace, které umožňují nakupovat a prodávat ve vašem okolí ( Aukro, eBay, Letgo, Facebook…)
2) Zařiďte si vlastní bazárek. Můžete své věci nabízet třeba kamarádkám. Vaše oblečení, boty i doplňky tak udělají radost někomu dalšímu.
3) Účastněte se bleších trhů. Zde můžete udat nejen skleněné vázy, ale také šampony, knihy, nábytek a plno dalších pokladů.
4) Dejte věci na charitu. Na světě jsou lidé, kteří vaše věci opravdu potřebují. Vámi nenošené oblečení ještě plno lidí ocení, zvláště v zimních mrazivých měsících.

Pokud vás čeká stěhování, jistě narážíte i na věci, o kterých už ani nevíte, že je máte. Knihy, které nikdo nebude číst, šaty, které nikdo nebude nosit…. Zbavte se zbytečností, prodejte je, darujte, nebo prostě vyhoďte. Uvidíte, že ucítíte pocit úlevy.

Posted in Nezařazené