Jsou nebankovní hypotéky bez registru důvěryhodné?

Reklamy nás zasypávají nejrůznějšími propagacemi spousty výrobků i služeb. Jedním z nich jsou i nebankovní hypotéky bez registru. Vzhledem k tomu, že se jedná o populární a žádaný produkt, nabízí jej poměrně velké množství společností, zabývajících se poskytováním nejrůznějších druhů půjček.

Měli bychom ale věřit tomu, co vidíme a slyšíme v reklamě? Tam nás přesvědčují o tom, jak je to výhodné a jak nízký úrok nabízí. Můžete tak míst svou vysněnou nemovitost ještě dnes! To je přece skvělé, ne? Nebo je i zde nějaký háček?

hypoteka3

Nejprve je třeba si říci, o jakém registru se to mluví. V podstatě jde o seznam dlužníků, kam se dostanou ti, co se byť jen jednou opozdili s platbou za vodu či telefon, a podobně. Faktem je, že je zde zařazena naprostá většina občanů naší země. Není to samozřejmě tím, že bychom byli tak nespolehliví, ale spousta z nás si bere půjčky.

No a společnost, u které žádáte o hypotéku, si ověří, zda v tomto seznamu jste. Pokud ano, pak jsou vaše šance na schválení vaší žádosti poměrně malé. A je celkem jedno, že jste se tam nedostali vlastní vinou. Budete zkrátka považován za potenciálně rizikového klienta, a jako s takovým s vámi bude zacházeno.

hypoteka6

Hypotéka bez registru tento problém řeší tak, že tento krok zkrátka vynechává. Nikde si vás neověřuje a je jen na vás, abyste zvážili, zda budete mít i po všech splátkách dostatek peněz na to, abyste zaplatili i tuto.

Je samozřejmé, že se proti neplatičům jistí, a to několikerým způsobem. Tím hlavním je výše úroků a poplatků, především těch z prodlení. Pokud nebudete platit, dlužná částka se může vyšplhat až do astronomických výšin.

Je tedy dobré si vždy před podpisem přečíst všechny podmínky a vše pečlivě prostudovat. Ale to platí u všech smluv, nejen u tohoto typu hypotéky. Pak budete mít jistotu, že budete spokojení a že vás nic nepřekvapí. A to platí pro obě strany.