Kde si nechat vytisknout 3D objekty?

Už jste slyšeli o 3D tisku neboli aditivní výrobě? Určitě ano, je to proces tvorby třídimenzionálních pevných objektů z digitálního souboru nebo tedy předlohy. Zjednodušeně bychom to mohli nazvat jako tvorbu 3D objektů skrz takzvanou 3D tiskárnu. Mnozí by řekli, že tento tisk je skutečně novinkou, avšak to by se mýlili, protože počátky této technologie spadají až do 20. století, takže od té doby se tato technologie začala vylepšovat, až přešla do podoby, jakou ji známe dnes. Může se to zdát jako jakási „frajeřinka“, ale my už dnes víme, že se dá opravdu dobře využít. Ať už se jedná o různé stavebnictví nebo tak umění, můžeme využití najít i například ve zdravotnictví. Vědci totiž dokážou tisknout objekty podobné kostem a podařilo se vytisknout i umělou čelist a lidské ucho. Toto značí, že v budoucnu možná dokážeme s tímto 3D tiskem ulehčit život a také tím měnit budoucnost zdravotnictví.

Zdravotnictví a 3D tisk

Jelikož se jedná opravdu o nákladné zařízení, pokud tede mluvíme o těch, které jsou už na vyšší úrovni, tak si jej pořídit skutečně nemůže každý. Avšak pokud máte zájem si něco takového vytisknout, není to problém pro 3D tisk https://3d-tiskni.cz/3d-tisk-olomouc/, jenž se nachází v Olomouci. Co vše si zde můžete nechat vlastně vytisknout? Ať už se jedná o objekty složitějších tvarů, tak i velmi malé předměty velké několik milimetrů. Pro příklad zákazníci často tisknou součásti pro auta, prototypy designu anebo také různé hračky.

3D tisk

Kolik vlastně tisk může stát? Cena toho 3D tisku závisí na času výroby samotné 3D tiskárny, tedy hodina výroby stojí 70 Kč. Což je velmi přívětivá cena vzhledem k tomu, pokud máte zájem si třeba nechat vytvořit nějaký ozdobný předmět nebo nějakou součástku na míru. Jejich různé práce mají zveřejněny na jejich instagramu a pokud máte zájem, stačí je jednoduše kontaktovat.