Lanová centra a bobové dráhy jsou to pravé dobrodružství pro děti i dospělé

Jestli přemýšlíte, kam si s dětmi vyrazit do přírody trochu za pohybem, zkuste si zajet do tzv. lanových center nebo na bobovou dráhu. Zábava je to pro děti i dospělé.
 bobová dráha
Dětská lanová centra
Jedná se o konstrukce tvořené lanovými prvky, lávkami, nízkými lanovými překážkami, průlezkami v maximální výšce do 1,5m nad zemí, z důvodu bezpečnosti dětí. Co se týká obtížnosti zvládnutí průlezů, jsou lehce obtížné. Pro zajištění větší bezpečnosti jsou do konstrukce instalovány jistící sítě. Děti při zdolávání překážek posilují svou fyzickou kondici, celá dobrodružná výprava je jim v podstatě výzvou ke zdolání všech překážek i smyslem sportovního vyžití.
 prolézačky pro děti
Lanová centra
Jsou určena především pro velké děti a dospělé. Systém lanového centra je vytvořen na konstrukci sestávající se z dřevěných kůlů kotvených do betonových patek v zemi. Lanové překážky jsou umístěny ve výšce mezi 2 až 14 metry nad zemí. Tento komplex bývá umístěn buď na volném prostranství v přírodě, nebo v prostoru mezi stromy na okraji lesa. Překážkami mohou být visící lana, pneumatiky, klády mezi stromy, žebříky, smyčky a sítě a také přejezdy mezi stromy na laně s kladkou.
 
Lanová centra bývají různých obtížností a množství překážek ke zdolání, od dětských, jednoduchých tras po ty nejobtížnější pro dospělé. Abyste je zvládli překonat, nepotřebujete k tomu zvláštní fyzické síly, spíše odvahu. Překážky jsou vytvořeny především pro zábavu, aktivní odpočinek a dobrodružství.
 dětské lanové centrum
Tato centra můžete navštívit napříč republikou, bývají různých velikostí, náročností a rozmanitých možností ke zdolání. Vedou je zkušení instruktoři a nemusíte se obávat o bezpečnost, centra jsou pravidelně kontrolována z důvodu absolutní bezpečnosti jejich návštěvníků. Jejich provozovatelé často pořádají pro veřejnost různé akce formou soutěží o ceny ke zdolávání překážek mezi jednotlivci nebo týmy. Také je možné si tyto sportovní aktivity užít v souvislosti s příměstskými tábory pro Vaše děti. Celý den jsou venku, v pohybu a navečer je máte doma.
 
Bobové dráhy
Jedná se o volnočasové sportovní zařízení, tzv. nadzemní trubkové bobové dráhy v délce od 400 m po 3 km. Sedíte v bobu, můžete jet sami nebo s dítětem, nebo druhou osobou, vítr Vám fouká do uší, jedete rychlostí až 50 km/hod. s nespočtem zatáček, členitostí a převýšení. Tyto dráhy naleznete v různých koutech republiky, většina z nich bývá ve vyšších nadmořských výškách, v přírodě, s krásným výhledem do okolí a celoročním provozem.
 
Ať se vydáte za volnočasovými aktivitami kamkoliv, řádně si je užijte, ale buďte na sebe opatrní, dodržujte zásady bezpečnosti a řádné hydratace organismu.