Typy jak ošálit oko a udělat malý byt větším

Na malém prostoru se počítá každý centimetr. To je hlavní myšlenka následujícího článku, který vám ukáže, jak přetvořit malou místnost tak, aby vypadala větší díky použití několika chytrých triků. Barevné technik, naaranžování nábytku a chytré osvětlení jsou nejjednodušším způsobem jak docílit, aby se i malé pokoje zdály být příjemné a prostorné.

 Osvětlení pokoje
1.       Požívejte světlé odstíny a kontrasty
Je všeobecně známo, že světlé barvy dokáží vytvořit dojem větší a jasnější místnosti. Světlé odstíny barev jsou reflexní, díky tomu dělají prostor otevřenější a vzdušnější. Taktéž podporují přirozené světlo. Naproti tomu tmavé barvy mají tendenci světlo absorbovat, čímž místnost vypadá menší. Proto navrhujeme volit světlé tóny šedé, modré či zelené.
2.       Osvětlení je pro zvětšení prostoru klíčové
Nejlepším způsobem jak prosvětlit a zvětšit místnost je bezpochyby přirozené světlo. Přirozené světlo bezpečně zajistíte velkými okny, které propojí pokoj s venkovním prostředím, čímž se zvětší váš životní prostor. Ne každý má ovšem tuto možnost. Poroto musíte chytře využít lamp, bodového osvětlení, či nástěnných lamp. Lampy umisťujte do temných koutů, kam přidejte i živé rostliny, které nabudí pocit spojení s přírodou.
3.       Snažte se udržovat pořádek
Udržujte své malé pokoje uspořádané a uklizené. Nic vám nesebere tolik prostoru, než nepořádek. Místnost, která je naplněna zbytečnostmi a věcmi poházenými všude možně, bude spolehlivě vypadat menší.
Všeho moc škodí, což platí i o dekoracích. Nesnaže se na zeď navěsit příliš mnoho obrázků. Jeden velký vždy funguje lépe než spousta malých. Při zdobení si dejte pozor na to, aby bylo pouze jedno místo dekorováno a zbytek nechejte bez zbytečných doplňků. V jídelně se zaměřte na stůl, v ložnici udělejte z postele hvězdu místnosti.
Světlý pokoj
4.       Dobře umístěná zrcadla dokáží zázraky
Díky zrcadlům můžete vaše místnosti ještě zvětšit. Opticky prodlužují místnost, odráží přirozené i umělé světlo, čímž projasňují prostor během dne i noci. Umístěte zrcadla poblíž oken, díky tomu přenesete venkovní prostředí do vašeho obytného prostoru. Zrcadla na stěnách a skleněné stolky opět dopomohou k tomu, aby váš pokoj působil otevřenějším dojmem. Taktéž můžete použít zrcadla na dveřích či skříních a tím zvětšit prostor.