Přivýdělek z domova


Internet již dávno není něčím, co slouží pouze hrstce vyvolených. Dnes už jej má takřka každý, nejstarší generace nevyjímaje. Právě díky němu je sehnání přivýdělku z domova mnohem dosažitelnější. Samozřejmě i zde platí pořekadlo, že příležitost dělá zloděje a je proto vcelku obtížné najít důvěryhodnou nabídku. Ale jde to.

internet-1237130

A s jakými pracemi se nejčastěji můžeme setkat?

  1. Telefonické služby

Činnost vhodná pro každého, kdo má dobré komunikační schopnosti a chvíle klidu. Nejde přitom pouze o přímý prodej po telefonu, ale také například o různé průzkumy trhu či spokojenosti zákazníků, sjednávání schůzek pro podnikatele a další různé formy dotazování.

  1. Virtuální asistent

Jedná se o vcelku novou profesi, která souvisí s rozvojem internetu. Jde v podstatě o práci sekretářky/asistenta, ale v online či telefonní podobě. Náplní je sjednávání schůzek, objednávání klientů, zaznamenávání vzkazů, přijímání objednávek, vypracovávání rešerší apod.

  1. Zákaznická podpora

Pro komunikativní lidi, kteří se neradi vnucují. Nikam nevoláte, pouze odpovídáte na dotazy týkající se jistého produktu či služby.

  1. Copywriter

Činnost opět souvisí s rozmachem internetu, kdy mnozí podnikatelé potřebují naplnit své weby textem a nemají na to čas nebo vlohy.

home-work-close-up-3-1236915

  1. Ghostwriter

Jakási podoba copywritera zaměřující se umělečtějším směrem. Píší povídky, knihy, básně.

  1. Kompletování a výroba produktů

Nejznámější a nejkontroverznější možnost. Jde o plnění obálek, skládání propisek, kompletování letáků a informací do obálek, výrobu dekorativních ozdob (například firma Selvintech) a mnohé další. Nabídek tohoto druhu je spousta, ale k opravdové práci jich moc nesměřuje.

  1. Korektor textů

Pro ty, co nesnáší kostrbaté texty a mají cit pro to je správně upravit. Gramatika je jim vlastní.

  1. Překládání

Nevystačíte si pouze se znalostí cizího jazyka, musíte také umět gramaticky správně psát v českém jazyce.

  1. Výroba vlastních produktů

Pokud jste manuálně zruční můžete na nejrůznějších portálech toto své zboží prezentovat a následně prodávat.

  1. Účetnictví

Zde je samozřejmě potřeba mít potřebné vědomosti, účetní program a potřebné doklady. Jedná se o vcelku hojně poptávanou práci, na kterou je ale třeba mít zvláštní vzdělání či praxi.