Proč si kontrolovat své BMI

Slyšeli jste někdy o BMI? Myslím, že alespoň jednou už tuto zkratku zaslechl téměř každý z nás. BMI je zkratka tvořená z počátečních písmen anglických slov body mass index. Jde o index tělesné hmotnosti. Pro jeho výpočet se používá naše výška a váha. A k čemu je nám dobrý? Pomáhá nám posuzovat naši váhu. Díky němu můžeme zjistit, jestli je naše váha v normě, jestli nejsme příliš hubení, nebo jestli nám naopak nehrozí nadváha případně i obezita. Díky BMI můžete také skvěle sledovat svůj progres.

Váha a metr

Jak jsem již zmiňovala, počítá se pouze na základě výšky a váhy. Nezohledňuje tedy další faktory, jako množství svalů, nebo tělesné dispozice. K tomu slouží složitější vyšetření a měření, které Vám provede například Váš nutriční terapeut. Proč je teda BMI tak často skloňované a oblíbené? Protože je to nejrychlejší a nejjednodušší posouzení vaší hmotnosti vzhledem ke zdravotním rizikům. Index BMI si snadno můžete nechat spočítat na internetu. A to zcela zdarma. Na webové stránce BMI kalkulačka zadáte svůj věk, pohlaví, výšku a váhu a během vteřinky máte jasno. Uvedeme si příklad. Muž, 30 let, 183 cm a váha 107 kg. Jeho BMI je 31,95, což odpovídá střední nadváze čili obezitě prvního stupně. Dozvíme se také, jaké je jeh optimální váha, jaká jsou rizika obezity a jak se může dostat na svou ideální váhu.

diář, rajče a metr

Na těchto webových stránkách také najdete mnoho rad, jak si udržet Vaši ideální váhu a také je zde široká nabídka produktů, která Vám nejen s hubnutím pomohou, ale také Vám hubnutí hodně usnadní. Index BMI je tedy skvělým pomocníkem pro kontrolu vaší váhy. Nenechejte zajít svou váhu příliš daleko. Negativní vliv nadváhy a obezity je opravdu velký a může být i fatální. Uchopte zdraví do svých rukou, vypočítejte si BMI index a pokud nebude Vaše váha v pořádku, nechte si od odborníků poradit, jak se zase vrátit do kondice, abyste si mohli užívat život plnými doušky.