RODINNÉ KLÁNÍ


Takový rodinný sportovní den chce naplánovat několik dní dopředu. Pokud jsou příbuzní ochotní se připojit a bydlí někde poblíž, je dobré se s nimi poradit, co by je mohlo bavit. Určitě delší procházka, kde děti budou dostávat úkoly, jako je například poznávání stromů, keřů, spojená s během, kdo bude nejrychleji ve vámi určeném cíli, není k zahození.

Máte poblíž sportovní hřiště, kde se najde pro každého něco? Každý se nemusí věnovat všemu, ale jen tomu, co ho baví a hlavně, na co stačí.
kliky na silnici

Já vím, i v dnešní době se najdou prarodiče, kteří tvrdí, že v jejich věku už by se pohybem a případným neúspěchem zesměšňovali a nechtějí se přidat. Ale to nevadí, děti jim můžou vymyslet, co dělat jiného. Anebo můžou měřit čas a porovnávat, kdo je nejlepší. Samozřejmě, že se budou sčítat body v těch disciplínách, kterých se zúčastní všichni (jsem pro, aby starší směli mít nějaký předem domluvený bod navíc za snahu) a na konci dne vítěz dostane cenu. Nějaký ten dortík, nebo mrkev, když už celý den sportoval.

Ale bez fandění to nejde. Bez pokřikování dělej, makej, to dáš, by to nebylo ono.
zrzka na skateboardu

Vyrazit do bazénu je úplně nejlepší. Plavci budou v rámci možností soupeřit a neplavci jim budou fandit, nebo se můžou povalovat v menší troše vody.

Po pořádném vycachtání se vydejte na bowling. I malé děti se s vyplazeným jazykem (doslova) snaží trefit do dráhy a skolit nějakou kuželku. Dědeček může pomoct vést malou ručku a třeba tento tým nakonec vyhraje.

Máte kola, a jak vysvitne sluníčko, naskočíte a jedete? Tak hurá, do toho. Určete si cíl, kam dojedete a dětem slibte třeba velkou zmrzlinu, když cestu absolvují bez fňukání.  

Můžete si dopředu zamluvit místa na lezecké stěně. Nebojte se, pokud netrpíte obrovským strachem z výšek, bude se vám to líbit.

V tom samém areálu se můžou nacházet i jiné, zajímavé atrakce. Taková trampolína, nebo sumo ring pro děti. Ne, není to zábava jen pro oplácanější děti. Obleček, který z nich náhle udělá malé nemotory, vám zapůjčí a zábava může začít.

Jestli jste milovníky hádanek, můžete dětem připravit otázky a úkoly, které je postupně dostanou tam, kde jste ukryli „poklad“. Že několikrát sejdete z cesty, protože neodpověděly správně a vy budete klást otázky znovu? Nevadí. Ale nenapovídejte, protože pak by měly pocit, že už to chcete mít za sebou.

Když si vezmete ven váš pétanque, tak si místo nečinného odpočinku, kdy se v nohách jen rozleží únava a bolest můžete společně zahrát.

Přibalení badmintonové soupravy, která je lehká a hra úžasná, může posloužit jako relax v době, kdy jste už snědli vše, co jste si přinesli na oběd, ale ještě se vám nechce ani se vracet domů, ani jít dál.

Je spousta možností, jak strávit rodinný víkend. Všichni budou spokojeni. Včetně prarodičů, kteří si užijí s vnoučaty spoustu legrace a všichni budou na povedené i ty méně povedené sportovní chvíle vzpomínat a možná, že příští rodinné klání budou babička s dědou iniciovat.