Tapeta, která Vám vydrží věčně.

a ad>

Vybavujete si nový byt nebo opravujete starý a chcete, aby Vaše stěny zářily novotou? Malování je velká a náročná akce, do které se většinou nikomu nechce. Vystěhovat nebo přeskládat veškerý nábytek, zabalit jej, zakrýt podlahu, okna, vymalovat, nechat uschnout a pak vše zase nastěhovat zpět. Spousta věcí se zničí, poškrábe, mnohé se ztratí a některé naopak naleznou. A to nemluvím o tom martyriu se sháněním dobrého a spolehlivého malíře. Jinou možností je využít tapety. Ty však ne každému vyhovují – papírové tapety se špatně čistí a snáz se odřou, vinylové jsou zase neprodyšné a smrdí.

Klasické tapety

Navíc je potřeba určitá zručnost při jejich pokládání na stěnu, a ne každý to zvládne. Co je ale snadné, a i pro méně zkušeného člověka zvládnutelné, jsou textilní tapety. Tyto tekuté tapety ceny nízké, avšak kvality vysoké, můžete jimi pokrýt kteroukoliv stěnu, pomáhají izolovat zvukově i tepelně místnost, jsou prodyšné, pomáhají udržovat vyrovnanou vlhkost vzduchu a odpuzuje prach. Tyto bavlněné tapety jsou složeny z ve vodě rozpustného lepidla, bavlněných vláken a barevného pigmentu. Když nanášíte tuto tapetu, nemusíte se obávat nedostatků na stěně, vše se tapetou snadno překryje, pokud se Vám některý úsek nepodaří tak, jak jste chtěli, nevadí, opravit jej můžete i po nějaké době a rozpracovaná směs vydrží klidně i dva dny.

Moderní design

Pokud si tapetu zakoupíte, stačí, když ji rozmícháte v kyblíku s vodou a pomocí hladítka nebo stříkací pistole aplikujete na stěnu. Ale i kdybyste se pro vlastní aplikaci tekuté tapety neodhodlali, nemusí to být konečná, tapetu Vám případně nainstaluje i odborně některá firma. Velkým bonusem pro použití této stříkané tapety je ekologické hledisko, složení neobsahuje žádné toxické látky, což schválil i Hlavní hygienik ČR, nemusíte tedy používat rukavice a zahřeje Vás dobrý pocit ohleduplnosti k přírodě. Závěrem už jen dodejme, že tekuté tapety jsou k dostání ve všech možných decentních vzorech, proto se u Vás doma budou vždy hezky vyjímat.