Jsou jedním z předmětů k seriálu mašinka Tomáš hodiny?

Stejně jako dospělí mají své oblíbené filmy či knihy, i děti mají své nejoblíbenější pohádky. Zatímco dříve to byla některá z těch, které jim vyprávěli rodiče, dnes jsou to obvykle ty, které vidí v televizi, ať už se jedná o filmy či seriály.

Je samozřejmé, že tohoto trendu využili i výrobci hraček a jiných předmětů pro děti. Začali nabízet modely, které mají na sobě vyobrazení hrdiny z nějakého dětského pořadu. Samozřejmě se často volí ty, které jsou v danou dobu nejpopulárnější. V současné době je to například Ledové království.

ksiltovka1

Je samozřejmé, že vybrané postavičky se liší podle věkové kategorie, pro kterou je daný produkt určen. Například úplně malé děti asi na Ledové království nekoukaly, a pokud ano, tak je moc nepochopily. Proto se pro ně vyrábí věci s motivem pohádek pro nejmenší, jako je například seriál Mašinka Tomáš.

Zde se ovšem nabízí otázka, jaké předměty vlastně pro tyto děti vyrábět. Jistě, oblečení je samozřejmé, ale co hračky či dětské plastové nádobí? I zde najdeme věci s tímto motivem. Avšak najdeme jej i u předmětů, kde bychom to na první pohled nečekali. K dostání jsou například s motivem seriálu mašinka Tomáš hodiny masinka-tomas.cz.

hodiny1

Zde se jedná jak o ty papírové, které se používají k učení dětí jak vůbec hodiny číst, tak i ty klasické, které se dávají buď na zeď či na noční stolek. Jistě, tak malé dítě, pro které jsou tyto výrobky určeny, nejspíš nepochopí jejich účel. Avšak to ani není cílem.

Musíme se uvědomit, že výrobcům zde nejde primárně o děti, nýbrž o to, aby prodali co nejvíce svého zboží. A pokud jim může prodej zvýšit to, že na daný výrobek natisknou nějakou postavičku, pak nemají důvod, proč by to nedělali.

Je tedy jen na nás, abychom se rozhodli, které věci jsou pro naše dítě vhodné a nepodléhat prosebným pohledům jen proto, že je na dané věci jeho oblíbená postavička. Takovéto předměty totiž často brzy končí na dně skříně. A to by byla škoda, ne?