Za zdravějším ovzduším

Množství aut, které dnes potkáme na silnicích je neskutečné. Existují dokonce statistiky, kdy na jednoho Čecha připadá více než jedno auto. To je neskutečný a velice zbytečný problém. Pouze nám ukazuje, jak je dnešní společnost materialistická a spotřební. Většina aut mají navíc starší rok výroby, takže o jejich nezávadnosti vůči přírodě nemůžeme moc mluvit. Jde o globální problém, kdy bude lidem ještě desítky let trvat, než si uvědomí, jak velký problém to je.
jízdní kolo a děti
Nyní se ale nabízí řešení. Pokud jste někdy byli ve Skandinávii určitě jste museli vidět, jak je ve městech rozšířená cyklistika. Je to snadný a rychlý způsob, jak se dostat do práce, vyhnout se zácpám, a ještě šetřit přírodu. Navíc jde také o velice levné řešení, jak cestovat. Kromě toho člověk také podporuje pohyb. Ten je více méně zásadní během každodenního navštěvování zaměstnání.
značka cyklostezky
Člověk většinou po práci už nechce trávit čas v posilovně nebo se doma mučit. Místo toho je rád, že dojde domů, nají se a odpočine si. Tento trend se navíc rozmáhá také v České republice, což je samozřejmě dobře, protože situace na českých silnicích je více než kritická. Proto je třeba začít dbát také na přírodu.
Zatím se ovšem v rámci půjčování kol nejedná o nic státního a veřejného. Vše je tak zatím v režiích soukromých společností, které půjčování poskytují. Mezi tu nejznámější patří společnost s růžovými koly. Nese jméno Rekola a spolupracuje se společností Hello Bank. Půjčování sice není zdarma, ale jedná se o tak malý poplatek, že si půjčování můžou dovolit také studenti.
Princip je jednoduchý člověk si stáhne do telefonu aplikaci, kde zadá své číslo karty a vidí tak mapu rozmístěných kol v daném městě.
visací zámky
Rekola najdeme v těch největších městech jako jsou Praha, Brno, Ostrava nebo Olomouc. Poté už jen stačí opsat z rámu kola číselný kód, který zadáme do aplikace a získáme tak číslo k zámku. Po odemčení nám běží čas. Prvních 15 minut je zdarma a každá další započatá čtvrthodina stojí 4 Kč.

Posted in Nezařazené